Konya Medyum Hocalar

Her dönemde, bazı şehirler manevi çalışmalar konusunda ön plana çıkmakta. Bu şehrin yarattığı atmosfer ve içerisindeki insanların bu ilimlere olan ilgisi ile alakalı olan bu durum, söz konusu şehirdeki medyumların niteliğini de kuvvetlendirmektedir. Örneğin, Konya medyum hocaları, hem şehrin atmosferi, hem de hocaların almış oldukları çok detaylı eğitimler sayesinde fazlaca kapsamlı sonuçlar alınabilen büyülere imza atabilmektedir.

Konya medyum hocaları, özellikle eğitimlerini nesilden nesile almaları ile tanınır. Bu hocalar, küçük yaşlardan itibaren kendileri ile olacak olan kişileri belirleyerek ailelerinden izin ister. Ailelerin kabul etmesi durumunda, üstat hocalar tarafından seçilen, nefes gücü kuvvetli öğrenciler, eğitimlerine başlarlar. Yıllar boyu hem teorik hem de pratik eğitim alan Konya medyum hocaları, en sonunda kendileri eğitim verebilecek seviyeye gelinceye dek bu süreç devam eder.

Konya medyum hocaları bu ağır eğitimi tamamladıktan sonra, kendi başlarına büyü ve benzeri uygulamalar yapmak için yeterliliğe kavuşur. Yine üstatları ile ortak şekilde yaptıkları pek çok büyü çalışması ile kendilerini geliştirmeye başlayan medyum hocalar, her konuda çalışma yapacak yeterliliğe ulaştıkları anda üstatları tarafından serbest bırakılırlar.

Asırlardır süren bu gelenek ile yetişen Konya medyum hocaları, bu gelenekler sayesinde elde ettikleri disiplin ve bilgiler ile başarılı büyü çalışmaları uygulayabilmektedir. Büyüleri her zaman tutarlı olan hocalar, hem Türkiye’nin diğer illerinden, hem de Avrupa’dan ilgi çekmekte.

Büyücü hocaların nitelikleri, kimi zaman Konya medyum hocaları örneğinde olduğu gibi şehirle alakalı gelenekler dolayısıyla daha üst düzey olabilmekte. Ancak, hocaların kendini geliştirmesinin asıl önemli olan nokta olduğu unutulmamalıdır. Bir hoca, hangi şehirde olursa olsun, eğer kendini yeteri kadar geliştirmezse, ne gelenek ne de şehrin atmosferi yaptığı büyülerin tutarlı olmasında yardımcı olmayacaktır.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir