Yıldızname Nedir?

Bir yıldızname uygulaması yapılırken, başta astroloji olmak üzere, yaklaşık on farklı ilim birbiri ile harmanlanır. Bu ilimlerin her biri ayrı bir hesaplama gerektirdiği için, yapılan uygulamalardan net sonuç alabilmek için tüm bu ilimlerde uzmanlık seviyesinde ilerlemek gereklidir. Yıldızname bakan hocalar, bu açıdan oldukça karmaşık bir eğitimden geçer ve yıllar boyu elde ettikleri tecrübeler ile bu eğitimlerini birleştirirler. En sonunda, bu uygulama yapılır ve talep eden kişinin istediği bilgiler yıldızname vesilesiyle alınır.

Yıldızname bakan hocalar, kadim uygarlıklardan bu yana gelen pek çok ilginç ilim dalını kullanmaktadır. Fal uygulamalarındakinden oldukça uzak şekilde, gaybi alemler hakkında bilgi almak söz konusu değildir. Yıldıznamede sadece ilim ve bu ilim sayesinde elde edilen bilgi vardır. Yine aynı şekilde, falcıların yaptığı gibi, yıldızname bakan hocaların geleceği göstermesi söz konusu değildir.

Yıldızname bakan hocalar, tamamen ilim üzerinde çalışırlar. Bu çalışmalar içerisinde hiçbir şekilde başka varlıkların etkisi bulunmaz. Tamamen dünyevi ve gaybi ilimler kullanılır. Yaygın kanının aksine, cinler veya farklı bedensiz varlıklar, yıldızname uygulamaları ile alakalı değildir.

Yıldızname, pek çok noktadan fal ile ayrılmaktadır. Özellikle varlıkların kullanılmaması, yıldızname bakan hocaların sadece ilim üzerine çalışıyor olması, fal ve benzeri uygulamalardan çok uzak olmasına neden olmaktadır.

Yıldızname çalışmaları özel olarak yıllar boyu geliştirilen uzmanlığın kullanılmasını gerektirir. Her yıldızname baktığını söyleyen hoca, bu kadim ilmi gerçekleştiremez. Sadece bilginin de yetmediğini söylemek doğru olabilir. Yıldızname bakan hocalar, aynı zamanda tecrübeye de sahip olmak zorundadır. Bu tecrübe ise, sadece bu alanda yıllar boyunca çalışarak elde edilebilir.

Yıldızname baktırmak istiyorsanız, bu konunun cinlerle veya fallarla herhangi bir alakası olmadığı hakkında emin olabilirsiniz. YIldızname, yalnızca çeşitli ilimler ve bununla alakalı çalışmaların kullanılması ile bakılmaktadır.

Sitemize gelen tüm yorum ve şikayetler tek bir başlık altında ana sayfamızda toplanmaktadır. Siz de yorum yapmak veya gelen yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir